1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Marcin J

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-06, 08:07   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Najsczersze wyrazy wspolczucia.
Pomodle sie o spokoj jej duszy.

Juz nie boli, nie cierpi, zaopiekuje sie Wami z Krolestwa Niebieskiego.

Trzymaj sie, wykonalas kawal roboty zapewniajac przejscie Mamy na tamten swiat wsrod najblizszych, a to bardzo wazne.
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Marcin J

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-04, 19:09   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Zwilzajcie usta mamie.
Dobry sposob to rolka bandazu namaczana w wodzie, my Tesciowi co 15-20 minut zwilzalismy usta.
Jezeli nie masz akurat w domu to uzyj kilka platkow do demakijazu.
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Marcin J

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-04, 18:51   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Przylaczam sie z rodzina do modlitwy...
Tak bardzo boli roztrzaskane przed tygodniem serce, plakac sie chce ze kolejny dobry czlowiek przechodzi te droge.
Modle sie o cudowne uzdrowienie Twojej Mamie.
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Marcin J

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-04, 17:08   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Przykro mi bardzo.
Badz przy mamie to bardzo wazne aby czula Wasza obecnosc.
Jezeli Mama wierzaca to dzwon po ksiedza po ostatnie namaszczenie.
Trzymaj sie.
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Marcin J

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-03, 18:30   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Tesc mial straszne parcie na pecherz, ciagle myslal ze chce siku, a na toalecie nic nie robil, pielegniarka powiedziala ze to wina ataku na mozg, ktory mu mowil chcesz siusiu (Tesc nigdy wczesniej tak nie mowil), ale z perspektywy czasu wydaje mi sie ze wlasnie przerzut w mozgu to powodowal.

Moje dziecko kiedy mialo zaparcie to pomagala oliwka i termometr ale niewiem czy to stosuje sie u doroslych, napewno nie zaszkodzi.

Rozumiem ze HD nie udzielilo im pomocy, jezeli tak to niech pisza skarge, ja bym im nie odpuscil, podjeli sie pomocy w cierpieniu i odmowili kiedy chory byl w potrzebie, wysoko naganna postawa, ale podpis opiekuna to pewnie na poczatku biora aby kase z NFZ dostac, jakie to przykre...

Przesylam pozdrowienia i sily do walki
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Marcin J

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 14:53   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Droga Siostra radke,

W takim razie stwierdze tylko ze te standardy musza byc rozne dla kazdego Hospicium,
Mnie powiedzieli ze jezeli tylko stan chorego sie pogorszy to przyjada w ciagu dwoch godzin, i tak tez bylo, Pani Doktor byla co dwa tygodnie a tez nie bo po 10 dniach ale miala byc co dwa tygodnie.
W soboty, niedziele i noc otzrymalismy numer telefonu na Dyzur.
W razie potrzeby kazali wzywac pogotowie i nie mowic ze pacjent ma raka (przez telefon), powiedziec na miejscu.
Widocznie my trafilismy na wspanialych i oddanych ludzi, bo naprawde przychylili by nam nieba...

To ze silne leki oglupiaja chorego to wiem, przezylem to na parterze mego domu gdzie Tesc biegl co godzine do toalety i nie mial sily z niej wrocic, ale zdaje mi sie ze wlasnie po to zostaly przepisane, by nie bolalo i aby chory nie byl do konca tak swiadomy, Moj Tesc w wiekszosci czasu kiedy odchodzil spal, spal jak dziecko, my zwilzalismy usta co 15 minut, pod koniec morfina zrobila to ze nawet nie otwieral oczu, odszedl godnie bez grymasu bolu, tak jak spal, i to jest zadanie Hospicium.

Trzeba dzwonic, stawiac sie jest XXI wiek i medycyna zna sposoby aby nie bolalo, a to czy nie ma leku na ta chorobe tez pozostawia wiele do myslenia....

To byl moj Tesc ktos napisal "tylko moj Tesc" ale byl dbrym czlowiekiem, kochal nas wszystkich i ja stawalem nie raz okoniem aby zapewnic mu wszystko co bylo dostepne, nie raz poklocilem sie z lekarzami, nie raz wchodzilem "oknem", i wierz mi wszystko da sie wychodzic.

Prosze Was dzwoncie do pielegniarki niech przyjdzie pomoc, jej wizyta czesto trwa raptem 10 minut... Numer pielegniarki dyzurnej.... Na koniec pogotowie... sztrzela focha ale przyjada dadza zastrzyk, a od focha nic wam nie bedzie...

Rozumiem ze Latarni nie ma glowy wejsc na forum... ale jezeli dasz rade przekaz jej prosze ze my tu na forum jestesmy z nia calym sercem, z Nia i jej Mama.
  Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Marcin J

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 21043

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-02-02, 07:22   Temat: Guz płuca J98.9/D38.1 B-szcz
Zadzwon po Hospicium.

Biegnij po PILNE skierowanie do lekarza rodzinnego, w HD powiec ze prosisz o ukojenie bolu, wklucie podskorne i morfine sama podasz.

Godnie znaczy nie cierpiac a Mame boli.
Ja na ta chwile podwojil bym plastry.

Trzymaj sie i badz przy Mamie.

[ Dodano: 2016-02-02, 08:29 ]
Powiedz mialo byc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group